[ חזרה ]
ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

האם אתה יושב נכון?

Untitled

צורת הישיבה שלך בעבודה יכולה להשפיע על הבריאות
ישיבה לא נכונה מול מחשב עלולה לגרום לפגיעה, לכן כדאי ללמוד לעשות את זה נכון!
רובינו מודעים לכך שעבודה מול מחשב עלולה לגרום לכאבי גב, צוואר וכתפיים, כמו כן גם חוסר נוחות ופגיעות בידיים. תנועות חוזרניות,ישיבה ללא תנועה וזרימת דם לא טובה.

יש חדשות טובות! רוב התופעות האלה ניתן למנוע על ידי סידור נכון של עמדת העבודה,הרגלי עבודה נכונים ושמירה על תנוחת הישיבה הנכונה.
קבלו כמה טיפים לתנוחה אופטימאלית, אבל תזכרו שישיבה בכל תנוחה לאורך זמן היא לא טובה (מומלץ לשנות תנוחה כל 30 דקות)

עיניים
רוב המקורות ממליצים למקם את חלק העליון של המסך בגובה העיניים.מדענים הוכיחו שהזווית האופטימאלית היא בין 15 ל30 מעלות מתחת לקו הראיה.שמירה על גובה המסך וזווית ראיה יכולים להוריד סיכון לכאבי ראש ומאמץ עיניים.

צוואר
צוואר צריך להיות בתנוחה ניטראלית, לכן מקם את המסך והמקלדת ישר מולך.כאב בחלק העליון של הצוואר מצביע כנראה שהמסך גבוה מידי, הסיבה לכאב בחלק התחתון של הצוואר – מסך נמוך מידי.

כתפיים
סטרס הוא גורם סיכון משמעותי בהתפתחות הכאבים.אם אתה מתחיל להרגיש עומס בכתפיים ובאזור השכמות קח כמה נשימות עמוקות ושחרר את הכתפיים.

גב עליון
ישיבה כאשר הידיים מתוחות לפנים, או ידיים שאינן תמוכות מגבירה את העומס על הגב העליון. בדרך כלל זה תוצאה של ישיבה רחוקה משולחן העבודה או עכבר ומקלדת רחוקים מקו הגוף. מומלץ לפנות כל דבר הפרעה מתחת לשולחן, להנמיך את משענות הידיים ולהתקרב ככל הניתן למשטח העבודה.

גב תחתון
ישיבה כפופה לפנים ללא תמיכה של משענת הגב מגבירה את העומס על הגב התחתון באופן משמעותי. מומלץ להצמיד את הגב באזור המותניים למשענת כמה שיותר על מנת לאפשר תמיכה טובה לקשת המותנית, להטות את המשענת מעט לאחור ולהתקרב למשטח העבודה.

אמות
מקלדת אמורה להיות מולך ויחסית קרוב לגוף כך שהאמות נחות על השולחן.שמור על הכתפיים והאמות משוחררות וידיים קרובות לגוף.גובה המרפק בישיבה אמור להיות בדיוק בגובה השולחן.

שורש כף היד
על מנת להוריד עומס מכפות הידיים מומלץ לשמור על כפות הידיים בתנוחה ניטראלית וטבעית. לעיתים גודל העכבר ורוחב המקלדת אינם מתאימים לגודל כף היד ויוצרים מאמץ מיותר של כף היד והמרפקים ומומלץ לחפש כאלו המתאימים למימדי היד.

ירכיים וברכיים
סדר את הכיסא כך שהירכיים יהיו מקבילות לרצפה. חשוב לשמור על מרווח בין החלק הקדמי של המושב וחלק האחורי של הברכיים (בערך שתי אצבעות) – זה מונע לחץ על כלי דם מתחת לירך בזמן הישיבה. כמו כן,  יש לשבת עם הברכיים משוחררות לפנים ( לא כפופות כלפי פנים ) בכדי להפחית את הלחץ של מפרק הברך.

כפות הרגליים
כפות הרגליים אמורות להיות תמוכות או על הקרקע או על גבי הדום לרגלים. זה יפחית את המאמץ של כפות רגליים ובמקביל יאפשר נינוחות גם על הירכיים והגב התחתון. מומלץ לפנות את השטח מתחת לשולחן על מנת לשחרר ולמתוח את הרגליים מידי פעם.
להפחית שימוש במחשבים ניידים
שימוש במחשבים  הניידים לעומת הנייחים בעייתי כוון שמאוד קשה לשמור על תנוחה אופטימאלית כאשר המסך והמקלדת כל כך קרובים אחד לשני. השתמשו במקלדת ועכבר חיצוניים והפחיתו בשימוש ממושך במחשב הנייד.
בדוק את עצמך, האם אתה יושב נכון ?

מרפקים בגובה משטח העבודה הידיים קרובות לקו הגוף ואמות הידיים תמוכות על השולחן
הגב התחתון תמוך במשענת הגב החלק עליון של הצג בגובה העיניים

[ חזרה ]03-5322117

ergotime@netvision.net.il

 

facebook

google

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
מי אנחנו - ארגוטיים הינה חברת ייעוץ רב-תחומית מהמובילות בישראל, המתמחה במתן פתרונות ארגונומיים (הנדסת אנוש) מתקדמים. החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי צביקה כץ, במטרה להעניק למנהלים ולעובדים, כלים ליצירת סביבת עבודה נוחה ובטוחה ולרכישת אורח חיים בריא, במהלך שעות העבודה ולאחריה. לצביקה כץ, פיזיותרפיסט ( B.P.T ) ובעל תואר מוסמך בבריאות בתעסוקה ( M.Occ.H ), ניסיון של למעלה מ-20 שנים במתן ייעוץ ארגונומי ואת הכשרתו רכש במרכז ללימודי ארגונומיה – Robens Center for Health Ergonomics שבאנגליה.