[ חזרה ]
ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

כיצד ישיבה לאורך היום מזיקה לגב ואיך להתמודד אם זה?

Untitled3

האם אתה יושב על הכיסא במשרד יותר מ 6  שעות ביום  או יותר מכך...? גרוע מכך, רבים מאיתנו יושבים סך הכול עד 15 שעות ביום (ישיבה במשרד, טלביזיה, רכב ).הינה כמה עובדות מדאיגות:
 הסיכון להתפתחות של מחלות לב גדל ב64%-
- אתה מאבד 7 שנים של איכות החיים
- אתה גם בסיכון להתפתחות של סוגם שונים של סרטן

במילים אחרות,ישיבה גורמת לנזק!אלה החדשות הרעות. החדשות הטובות הם:אפשר למנוע את זה.
אפשר להתמודד עם ישיבה לאורך היום, פשוט צריך לשים לב על שני דברים:  כמות הפעילות האקטיבית במהלך היום לעומת זמן הישיבה. נתחיל מסקירה קצרה על השפעות הישיבה על הגוף.

מיד אחרי שאתה מתיישב
מהדקות הראשונות של הישיבה הפעילות החשמלית של השרירים שלך יורדת וקצב שריפת הקלוריות יורד לקלוריה אחת לדקה.זה בערך שליש מהקצב של שריפת הקלוריות בהליכה. אם תשב 24 שעות שלמות התהליך ספיגת הגלוקוזה על ידי אינסולין עלול לרדת ב40% - דבר שיכול לגרום לסוכרת סוג 2 

אחרי שבועיים של ישיבה יותר משש שעות ביום
אחרי חמישה ימים של אורך חיים "יושבני" עולה משמעותית הרמה של  הטריגליצרידים (מולקולות שומן),  'הכולסטרול הרע' והתנגודת לאינסולין.
זה אומר שהשרירים שלך לא מנצלים שומן ורמת הסוכר בדם עולה ואתה נמצא בסיכון לעלות במשקל. אחרי שבועיים בלבד השרירים שלך מתחילים להתנוון וצריכת החמצן יורדת.עלייה במדרגות הופכת לאתגר לא פשוט.אפילו אם אתה מתאמן כל יום הנזק ממשיך ברגע שאתה חוזר לישיבה.

אחרי שנה או יותר של ישיבה למשך שש שעות ויותר
אחרי שנה מתחילים להופיע סימנים של "נזקי הישיבה " ארוכי תווך. עלולות להתפתח בעיות השמנה וכולסטרול.מחקרים בקרב נשים מציינים שקיים סיכוי לאבד 1% מסת העצם על ידי ישיבה יותר משש שעות ביום.

אחרי 10-20 שנה של ישיבה למשך שש שעות ביום ויותר
ישיבה למשך שש שעות ביום ויותר עלולה לקצר את החיים ב7 שנים, ואת הסיכון למחלות לב ל64%...
אם זה לא נראה טוב, לא לדאוג! יש דרך למנוע את זה...הינה כמה דרכים פשוטות להתמודד עם אורח חיים "יושבני" בלי לעשות מהפך גדול!

למזלכם,צריך להקפיד רק על שני דברים במהלך היום:
1. זכרו לקום  לפחות פעם בשעה
2. בצעו  ל30 דקות של פעילות גופנית כל יום      
                       
ובנוסף, כמה טיפים שיעזרו לכם לשדרג את האורח החיים שלכם במהלך היום:
 חנו את הרכב בסוף החניון ותלכו ברגל-
 קומו להוציא קלסר מהארון ועל "תיסעו" על הכיסא-
- קומו וגשו לדבר עם עובד אחר במקום שיחת טלפון איתו
- לכו לשירותים הכי רחוקים במקום אלה שקרובים אליכם

[ חזרה ]03-5322117

ergotime@netvision.net.il

 

facebook

google

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
מי אנחנו - ארגוטיים הינה חברת ייעוץ רב-תחומית מהמובילות בישראל, המתמחה במתן פתרונות ארגונומיים (הנדסת אנוש) מתקדמים. החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי צביקה כץ, במטרה להעניק למנהלים ולעובדים, כלים ליצירת סביבת עבודה נוחה ובטוחה ולרכישת אורח חיים בריא, במהלך שעות העבודה ולאחריה. לצביקה כץ, פיזיותרפיסט ( B.P.T ) ובעל תואר מוסמך בבריאות בתעסוקה ( M.Occ.H ), ניסיון של למעלה מ-20 שנים במתן ייעוץ ארגונומי ואת הכשרתו רכש במרכז ללימודי ארגונומיה – Robens Center for Health Ergonomics שבאנגליה.