[ חזרה ]
ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

ארגונומיה

Untitled2

מדע הארגונומיה זהו מדע העוסק בחקר הקשר שבין האדם ובין הסביבה שלו. בין האדם ובין המערכות הטכנולוגיות השונות אשר מקיפות אותנו כיום. בעזרת אותם אנשים אשר לומדים את התחום ניתן לשפר את מערכת הגומלין הזו. אין ספק בכלל כי מדובר בתחום די מורכב, אך בעל חשיבות רבה למדי בעבור כל אחד מאיתנו.

אחד הדברים הבסיסיים שנלמדים בתחום הוא הקשר שבין האדם למכונה. כך למשל, ילמד הקשר בין האדם למחשב וכיצד המחשב משפיע על האדם בעצם. הלימודים הללו מאפשרים לתלמידים להרחיב את האופקים שלהם באופן ניכר למדי, כאשר לצד זאת הם יוצאים גם עם מקצוע נחשק מאוד ביד. הסיבות הללו הופכות את לימודי הארגונומיה לפופולאריים יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר כמעט ואין היום אדם אשר אינו סקרן אודות התחומים שנלמדים במהלך לימודי הארגונומיה.

דוגמה נהדרת לעולם הארגונומיה ותחום מחקר שבתוכו יכולה להיות בדיקת הקשר שבין הישיבה של האדם על כיסא וההשפעה שלו על הגב שלנו. כך ששימוש לא נכון בכיסא עלול להוביל למצב בלתי רצוי של  כאבי גב כרוניים ואף מעבר לכך. בעזרת בדיקת התחום הזה מתאפשר לנו בעצם לדעת כיצד לפתור את הבעיות השונות.

במידה ותהיו מעוניינים ללמוד ארגונומיה מומלץ שתעשו זאת במוסד הטוב ביותר שבנמצא. השקיעו מזמנכם על מנת למצוא מוסד מוכר ומכובד, כזה אשר יספק לכם את תשתית הלימודים הטובה ביותר שקיימת. הכסף שתשקיעו בלימודים יבוא לטובתכם בעתיד, וזאת בעזרת המקצוע המיוחד שתרכשו לעצמכם והידע הנרחב שתצברו בתחום.

אין ספק שתחום הארגונומיה נחשב למיוחד למדי, וככזה לאט לאט יותר אנשים בוחרים ללמוד אותו במוסדות להשכלה גבוהה. רק חשוב מאוד לשים לב לתתי התחומים שבעולם הארגונומיה ולהתמחות בתחום שקשור לליבכם.

פעם האימהות שלנו היו רוצות שנלמד אך ורק עריכת דין או רפואה, אך כיום ניתן לומר שהאם היהודיה תסתפק בכל מקצוע מכובד, בין אם מדובר בהנדסת חשמל, מדעי המחשב או ארגונומיה. כך שאל לכם לחשוש שמא המקצוע הזה לא יכובד בעיני אחרים או יתפס בעין שלילית בסופו של דבר.

[ חזרה ]03-5322117

ergotime@netvision.net.il

 

facebook

google

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
מי אנחנו - ארגוטיים הינה חברת ייעוץ רב-תחומית מהמובילות בישראל, המתמחה במתן פתרונות ארגונומיים (הנדסת אנוש) מתקדמים. החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי צביקה כץ, במטרה להעניק למנהלים ולעובדים, כלים ליצירת סביבת עבודה נוחה ובטוחה ולרכישת אורח חיים בריא, במהלך שעות העבודה ולאחריה. לצביקה כץ, פיזיותרפיסט ( B.P.T ) ובעל תואר מוסמך בבריאות בתעסוקה ( M.Occ.H ), ניסיון של למעלה מ-20 שנים במתן ייעוץ ארגונומי ואת הכשרתו רכש במרכז ללימודי ארגונומיה – Robens Center for Health Ergonomics שבאנגליה.