[ חזרה ]
ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

ארגונומיה וכלים רוטטים

7567575

עבודה עם כלים רוטטים הגורמים לוויברציה ידועה כגורם סיכון ארגונומי משמעותי בעיקר בחשיפות ארוכות וחוזרות.
בתקופה האחרונה ניתנו 2 פסקי דין המתייחסים לוויברציה הקובעים שקיים קשר  סיבתי  בין החשיפה לפגיעה. 
להלן תקציר של 2 פסקי הדין שנתנו לאחרונה.
מקרה ראשון:
בית הדין לעבודה בתל אביב בתל אביב קבע כי פועל בן 64 שעבד במשך שנים עם מכשירים רוטטים
כגון קונגו (פטיש אויר), יוכר כנכה, ההחלטה ניתנה לאחר שמומחה שמינה בית הדין קבע לאחר בחינה מחודשת כי קיים קשר בין המכשירים הרוטטים עימם עבד לבין הנכות שנגרמה לו בכתף ובצווארו.
הקביעה הגיעה לאחר שקיבל מהעובד תצהיר משלים אשר פירט את סוג העבודה עם המכשירים הרוטטים וציין כי עבד עם המכשירים במשקלים כבדים כ-3 שעות מידי יום.
מקרה שני :
אדם כבן 66 המועסק בחברת החשמל ב-40 השנים האחרונות כמתקין עמודי חשמל זכה לאחרונה בתביעה מול ביטוח לאומי. העובד הגיש לפני כמה שנים בקשה לביטוח הלאומי להכיר בו כנפגע עבודה לאחר שהתפתחו אצלו תסמונת התעלה הקרפאלית (נזק עצבי בשורש כף היד) ופגיעה במרפק.
מבית הדין לעבודה בתל אביב מינה אורתופד כמומחה רפואי לבדיקת התובע. למומחה נמסר שמדובר בעובד שמועסק 5 ימים בשבוע כ-10 עד 12 שעות בממוצע ביום. כמו כן, במסגרת עבודתו ובמשך כ-6 שעות מידי יום מבצע האיש עבודות עם כלים רוטטים כמו מקדחות, מברגות, פטישי ברזל, מכשיר לסגירת ברגים ועוד. בנוסף לכך, הוא מרים משאות כבדים כמו ברזלים וכבלים.
בחוות דעתו הגיע המומחה למסקנה שיש קשר סיבתי בין עבודתו של התובע לבין הפגיעה בכף היד ובמרפק. הביטוח הלאומי סירב להשלים עם התוצאה וטען שהפגיעות התפתחו בעקבות מחלות שונות של התובע כמו תת פעילות של בלוטת התריס ואוסטיאופורוזיס,אך המומחה הרפואי כתב שניכר שהתובע היה תחת טיפול תרופתי לבלוטת התריס וכי אוסטאופורוזיס אינו גורם סיכון להתפתחות תסמונת התעלה הקרפאלית.
לקבלת חוות דעת משפטיות בנושא וויברציה ופגיעות ארגונומיות הקליקו כאן .....ארגוטיים
לקבלת פרטים על אמצעים להפחתת וויברציות מוזמנים לפנות לחברת גוטמן ברזילי המספקת פתרונות ארגונומים בציוד וכלי עבודה הקליקו כאן

[ חזרה ]03-5322117

ergotime@netvision.net.il

 

facebook

google

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
מי אנחנו - ארגוטיים הינה חברת ייעוץ רב-תחומית מהמובילות בישראל, המתמחה במתן פתרונות ארגונומיים (הנדסת אנוש) מתקדמים. החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי צביקה כץ, במטרה להעניק למנהלים ולעובדים, כלים ליצירת סביבת עבודה נוחה ובטוחה ולרכישת אורח חיים בריא, במהלך שעות העבודה ולאחריה. לצביקה כץ, פיזיותרפיסט ( B.P.T ) ובעל תואר מוסמך בבריאות בתעסוקה ( M.Occ.H ), ניסיון של למעלה מ-20 שנים במתן ייעוץ ארגונומי ואת הכשרתו רכש במרכז ללימודי ארגונומיה – Robens Center for Health Ergonomics שבאנגליה.