[ חזרה ]
ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

האם השולחן שלך מאורגן נכון?

2

השולחן שלך הוא אלמנט חשוב בסביבת העבודה שלך.

הוא משמש כתמיכה לביצוע מטלות (כתיבה,הקלדה וכו'), ציוד עבודה (סמך המחשב,טלפון וכו'), וציוד תומך (מארז המחשב,חוטים וכו').  גובה השולחן וסידור פריטים על משטח העבודה משפעים משמעותית על תנוחת העבודה והיעילות. סידור ארגונומי של סביבת העבודה יאפשר לך לעבוד בצורה היעילה ביותר ולשמור על תנוחה "בריאה".

ארגון ומיקום

התאמה ארגונומית טובה של משטח העבודה תלויה בסוג המשטח שאתה עובד איתו:

משתמשים בשולחן עם מגירה למקלדת?

אם אתם משתמשים בשולחן עם מגירה למקלדת רוב הסיכויים שהמגירה היא צרה מאוד ואין מקום לעכבר לידה.במקרה כזה כדאי לשקול אפשרות להעברת המקלדת והעכבר על גבי משטח העבודה.אל תשכחו להגביה את הכיסא לגובה המתאים  ( ראה בהמשך ) ולדאוג לתמיכה טובה לרגליים (הדום רגליים). מומלץ גם להוציא את המגירה בכדי שלא תפריע לרגליים.

משתמשים בשולחן בגובה סטנדרטי?

אם אתם משתמשים בשולחן סטנדרטי גובהו  בדרך כלל בין 73 ל75 ס"מ. זהו גובה נוח לכתיבה ידנית אך  זה גבוה יחסית לעבודה  עם מקלדת ועכבר (לבעלי גובה הממוצע) .מומלץ להגביה את הכיסא כך שגובה המרפק בישיבה יהיה בגובה משטח העבודה.במידת הצורך יש להוסיף תמיכה לרגליים (הדום רגליים)

מיקום השולחן

תשתדלו למקם את השולחן כך שתהיה לכם גישה נוחה לכל חלק ממנו ולנקודות חשמל ותקשורת. רצוי לבדוק גם שאין סנוור ישיר של העיניים מהחלון.

טיפים ל"שימוש בריא":

  1. ראשית, כאשר אתה יושב בנוח, התקרב לדופן השולחן והסתכל ישר. האזור שאתה רואה לפניך – זה התחום הראיה האופטימאלי שלך, לכן כדאי למקם כאן את הפריטים שאתה צריך לראות במהלך העבודה (מסך המחשב, לוח, טלפון וכו').
  2. לאחר מכן, שלח ידיים לפנים  ו"צייר" חצי עיגול לצדדים. התחום הזה נקרא "אזור השגה האופטימאלי" וכל פריט שאתה משתמש בו בתדירות גבוהה במהלך העבודה צריך להיות ממוקם בתוך הגבולות של התחום. ראה שאתה לא צריך להתכופף או למתוח ידיים רחוק כדי להגיע לפריטים .
  3. לסיום, הנח את הידיים המשוחררות על משטח העבודה בצידי הגוף. כאשר המרפקים הם  "נקודת ההתחלה" "וצייר" בעזרת שתי האמות שני עיגולים לצדדים ולמרכז הגוף. התחום שנוצר זהו  "אזור העבודה האופטימאלי" . הפריטים שאתה משתמש בהם עם הידיים (מקלדת,עכבר, טלפון)  צריכים להיות מונחים בתוך התחום הזה.


התמקמות נכונה מול משטח עבודה


[ חזרה ]03-5322117

ergotime@netvision.net.il

 

facebook

google

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
מי אנחנו - ארגוטיים הינה חברת ייעוץ רב-תחומית מהמובילות בישראל, המתמחה במתן פתרונות ארגונומיים (הנדסת אנוש) מתקדמים. החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי צביקה כץ, במטרה להעניק למנהלים ולעובדים, כלים ליצירת סביבת עבודה נוחה ובטוחה ולרכישת אורח חיים בריא, במהלך שעות העבודה ולאחריה. לצביקה כץ, פיזיותרפיסט ( B.P.T ) ובעל תואר מוסמך בבריאות בתעסוקה ( M.Occ.H ), ניסיון של למעלה מ-20 שנים במתן ייעוץ ארגונומי ואת הכשרתו רכש במרכז ללימודי ארגונומיה – Robens Center for Health Ergonomics שבאנגליה.